بررسی تاثیر آزمایشگاه مجازی ( محیط مجازی ادیسون) برنگرش، دانش و توانش دانش آموزان

برای نظر دادن اولین باش!
منتشرشده در آزمایشگاه مجازی
این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)
11 آذر
بررسی تاثیر آزمایشگاه مجازی ( محیط مجازی ادیسون) برنگرش، دانش و توانش دانش آموزان

 

 

 

برای خرید آزمایشگاه مجازی کلیک کنید

 

بررسی تاثیر آزمایشگاه مجازی ( محیط مجازی ادیسون) برنگرش، دانش و توانش دانش آموزان سال سوم رشته ریاضی فیزیک منطقه ی 16 تهران در سال تحصیلی 88:

پژوهش حاضر به منظور بررسی و مقایسه تاثیر اجرای آزمایشگاه مجازی محیط مجازی ادیسون و روش تدریس معمول برسه متغیر دانش، توانش و نگرش فراگیران بوده است نمونه پژوهش از بین دانش آموزان رشته ریاضی و فیزیک مدارس منطقه 16 انتخاب شدند و موضوع درسی الکتریسیته در نظر گرفته شد جامعه آماری این تحقیق عبارت است از دانش آموزان رشته ریاضی در نیمسال تحصیلی 88-87 که براساس آمار تعداد 426 نفر بوده و به دلیل محدودیتهای پژوهشی از نمونه در دسترس که شامل 150 نفر به صورت 6 دسته تقریبی 25 نفری در دو گروه آزمایش و گواه بود در اجرای طرح استفاده شد. ابزارهای گردآوری اطلاعات عبارتند از آزمون یادگیری و نگرش که در دو نوبت به صورت پیش آزمون و پس آزمون برگزار گردید جهت تحلیل توصیفی داده ها از شاخصهای نظیر درصد فراوانی میانگین و همچنین از آزمون T جهت بررسی معناداری تفاوت گروهها در افزایش یادگیری مهارت و بهبود نگرش دانش آموزان و همچنین معناداری تفاوت نمره یادگیری و نگرش در پیش آزمون و پس ازمون استفاده شد. نتایج تحقیق حاکی از آن است که بین روش تدریس حاضر و معمول در افزایش نگرش تفاوت معناداری وجود دارد این شیوه تدریس در افزایش مهارت موثر بوده است بین نمره پیش و پس آزمون دانش آموزان معناداری نیست.

 نویسندگان: محمد اصغری – مسعود صدرالاشرافی – محمدحسین نیکونژاد 

 

برای ورود به صفحه دانلود کلیک کنید

 

نظر دادن

از پر شدن تمامی موارد الزامی ستاره‌دار (*) اطمینان حاصل کنید. کد HTML مجاز نیست.

تهران ، خ کارگر شمالی ، کوچه اشراقی ، خیابان هئیت ، ساختمان گرد آفرید، پارک علم و فناوری دانشگاه تربیت مدرس تهران، پ 15 شماره تماس : 02166582371

درباره ما

امروزه بهره گیری از فناوری اطلاعات در امر یادگیری و یاد دهی یکی از ضرورت های انکارناپذیر است. کاربست فناوری در یادگیری و یاددهی در سطوح مختلف صورت می پذیرد. در آینده کسانی موفق خواهند بود که یاد بگیرند، چگونه یاد بگیرند. روند رشد فناوری اطلاعات و ارتباطات به عبارت دقیق تر فناوری های دانش کاربست آنها در فضاهای یادگیری را اجتناب ناپذیر نموده است. ادامه ..

آمار بازدید

امروز214
دیروز180
این هفته1683
این ماه3782
مجموع164939

9
آنلاین
شنبه, 26 مرداد 1398 21:25
توسعه یافته توسط مارال وب