4 مزیت مهم آزمایشگاه مجازی

برای نظر دادن اولین باش!
منتشرشده در آزمایشگاه مجازی
این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)
20 آبان
4 مزیت مهم آزمایشگاه مجازی

برخی اوقات، آزمایشگاه های مجازی جایگزین استفاده از آزمایشگاه های واقعی می شوند. مقالات پژوهشی بیشماری تاثیر مثبت شبیه سازی های کامپیوتری را بر یادگیری و ارتقای مهارت، نگرش، و درک مفاهیم فیزیک دانش آموزان گزارش نموده اند.

آزمایشگاه های مجازی مزایای زیاد را ایجاد می کنند که از جمله آنها می توان به انعطاف در دسترسی، بازخورد فوری، تجهیزات بیشتر نسبت به آزمایشگاه واقعی و همچنین هزینه کمتر اشاره کرد که در زیر به آنها می پردازیم.

دسترسی انعطاف پذیر

از مزایای یادگیری مجازی آن است که دانش آموزان می توانند در زمانی که بیشترین تمرکز و علاقه را دارند به یادگیری بپردازند و از ساعات اجباری که باعث خستگی و زدگی از آموختن می شود، نجات یابند. این امر در مورد آزمایشگاه مجازی نیز صادق است. اگر دانش آموزان در زمانی که خودشان دوست دارند به اجرای آزمایش بپردازند، کیفیت یادگیری آنها بالاتر خواهد رفت. آزمایشگاه مجازی این انعطاف پذیری را برای دانش آموزان فراهم می کند. این آزمایشگاه قابلیت اجرا در کلاس و با مدیریت معلمان نیز دارا می باشند. نبود محدودیت های زمانی و مکانی برای انجام آزمایش ها باعث ایجاد انعطاف زیادی در دسترسی و انجام آزمایش ها شده است.

بازخورد فوری

دانش آموزان از طریق آزمایشگاه های مجازی امکان گرفتن بازخورد فوری را برای دانش آموزان فراهم می کنند. که باعث می شوند دانش آموزان با تفکر انتقادی نسبت به نتیجه آزمایش ها به اجرای مجدد آنها بپردازند. ثبت نتایج می تواند در ایجاد خلاقیت و بررسی وضعیت آزمایش ها و میزان یادگیری موثرتر باشد. این امکان به معلمان و والدین نیز در بررسی وضعیت دانش آموزان و میزان ایجاد خلاقیت های فردی در آنها یاری می کند. آزمایشگاه مجازی امکان تجزیه و تحلیل آزمایش ها را فراهم می آورد و دانش آموزان می توانند با ثبت نتایج به اجرای مجدد آنها بپردازند.

تجهیزات بیشتر

آزمایشگاه های مجازی در کنار تجهیزات آزمایشگاهی می توانند ابزارهای و منابع اطلاعاتی را به منظور تجزیه و تحلیل آزمایش ها، در اختیار دانش آموازن قرار دهند. شرکت های مختلف نرم افزاری به منظور برنده شدن در بازار رقابتی آزمایشگاه های مجازی باید گزینه های پیشرفته و جدید را در اختیار دانش آموازن قرار دهند، تا دانش آموزان، معلمان و والدین به کارکرد بهتر آنها اعتماد کنند و هزینه خود را به سمت برند بهتر هدایت کنند.

 

هزینه کمتر

ممکن است خریدن آزمایشگاه مجازی و تجهیزات مربوطه به منظور استفاده در کلاس و خانه هزینه داشته باشد. اما هزینه توسعه و نگهداری به شدت کاهش پیدا خواهد کرد. مدارس نیز هزینه کمتری به منظور خرید تجهیزات آزمایشگاهی گران قیمت و همچنین مواد آزمایشگاهی و نگهداری آنها صرف می کنند. مدارس می توانند با تخصیص منابع اندک برای خرید آزمایشگاه مجازی و تقسیم هزینه بر کاربران آنها هزینه های لازمه را تامین کنند. آزمایشگاه مجازی به مدارس امکان ایجاد تجارب بهتر برای یادگیری دانش آموزان را با هزینه ای اندک فراهم می کند.

 

آزمایشگاه مجازی آتا مجموعه بی نظیری را به منظور یادگیری بهتر دانش آموزان طراحی کرده است.  این آزمایشگاه علاوه بر مزایای ویژه ذکر شده، بر اساس المان های ایرانی اسلامی طراحی شده اند، و به صورت کاملا بومی زیر نظر کارشناسان تکنولوژی آموزشی و متخصصان علم اطلاعات و دانش شناسی طراحی و پیاده سازی شده است. 

 

برای خرید آزمایشگاه مجازی آتا کلیک کنید

 

 

خواندن 302 دفعه آخرین ویرایش در شنبه, 20 آبان 1396 ساعت 09:52

نظر دادن

از پر شدن تمامی موارد الزامی ستاره‌دار (*) اطمینان حاصل کنید. کد HTML مجاز نیست.

تهران ، خ کارگر شمالی ، کوچه اشراقی ، خیابان هئیت ، ساختمان گرد آفرید، پارک علم و فناوری دانشگاه تربیت مدرس تهران، پ 15 شماره تماس : 02166582371

درباره ما

امروزه بهره گیری از فناوری اطلاعات در امر یادگیری و یاد دهی یکی از ضرورت های انکارناپذیر است. کاربست فناوری در یادگیری و یاددهی در سطوح مختلف صورت می پذیرد. در آینده کسانی موفق خواهند بود که یاد بگیرند، چگونه یاد بگیرند. روند رشد فناوری اطلاعات و ارتباطات به عبارت دقیق تر فناوری های دانش کاربست آنها در فضاهای یادگیری را اجتناب ناپذیر نموده است. ادامه ..

آمار بازدید

امروز206
دیروز180
این هفته1675
این ماه3774
مجموع164931

10
آنلاین
شنبه, 26 مرداد 1398 20:34
توسعه یافته توسط مارال وب