5 اصل اساسی بازاریابی الکترونیکی

برای نظر دادن اولین باش!
03 دی
5 اصل اساسی بازاریابی الکترونیکی

اصول بازاریابی الکترونیکی ( رالف ویلسون 2000):

بازاریابی الکترونیکی یا بازاریابی مجازی، مانند هر رشته علمی یا فن دیگری باید دارای اصول و یا قوانینی باشد. نظریه پردازان و نویسندگان مختلف اصول و قوانین گوناگونی را ارائه کرده اند که امکان بررسی و مطرح کردن همه آنها وجود ندارد. اما با توجه به بیان شیواتر و روان تر دکتر رالف ویلسون از نظریه پردازان این رشته، به پنج اصل زیر اشاره می کند:

-اصل خیابان بن بست ( The law of dead end street ): ایجاد یک پایگاه در شبکه جهانی وب به مانند تاسیس یک فروشگاه در یک خیابان بن بست است که خریداران تنها در صورت مبرم و همچنین شناخت محل،  به فروشگاه مراجعه خواهند کرد. در چنین شرایطی باید دلیلی برای مراجعه مشتریان ایجاد کرد.

-اصل بده بستان ( The law of Giving and selling ): یکی از مهمترین عوامل در فرهنگ اینترنتی هدیه های رایگان است. قانون یا اصل بده بستان می گوید بازدیدکنندگان و کاربران را با پیشنهاد هدیه های رایگان به پایگاه خود جذب و سپس تلاش کنید چیزهای دیگری را به همراه این هدایا به فروش رسانید.شاید یکی از بهترین هدایایی که در اینترنت بتوان به مشتریان تقدیم کرد، اطلاعات رایگان است.

-اصل اعتماد ( The law of trust ): اعتماد در بازرگانی اینترنتی نقشی مانند یک کاتالیزور در واکنش های شیمیایی را دارد.

-اصل کشش و رانش ( The law of pull & push ): قانون چهارم بازاریابی در وب بر این باور است که باید مشتریان را با ارائه مطالب جذاب به سوی خود کشاند تا سپس به وسیله پست الکترونیکی اطلاعات مورد نیاز را برای آنها فرستاد.

-اصل روزنه ( The law of niche ): شرکت های بزرگ، پول، نیروی انسانی، تجهیزات و دیگر منابع مورد نیاز برای پوشش دادن بسیاری از بخش های بازار را دارند. رمز موفقیت شرکت های کوچک یافتن روزنه ها و در واقع نقاطی است که یا شرکت های بزرگ به آن توجه لازم را نداشته و یا اینکه به خوبی پوشش داده نشده اند.

خواندن 558 دفعه

نظر دادن

از پر شدن تمامی موارد الزامی ستاره‌دار (*) اطمینان حاصل کنید. کد HTML مجاز نیست.

تهران ، خ کارگر شمالی ، کوچه اشراقی ، خیابان هئیت ، ساختمان گرد آفرید، پارک علم و فناوری دانشگاه تربیت مدرس تهران، پ 15 شماره تماس : 02166582371

درباره ما

امروزه بهره گیری از فناوری اطلاعات در امر یادگیری و یاد دهی یکی از ضرورت های انکارناپذیر است. کاربست فناوری در یادگیری و یاددهی در سطوح مختلف صورت می پذیرد. در آینده کسانی موفق خواهند بود که یاد بگیرند، چگونه یاد بگیرند. روند رشد فناوری اطلاعات و ارتباطات به عبارت دقیق تر فناوری های دانش کاربست آنها در فضاهای یادگیری را اجتناب ناپذیر نموده است. ادامه ..

آمار بازدید

امروز315
دیروز159
این هفته1233
این ماه1740
مجموع323942

31
آنلاین
پنج شنبه, 19 تیر 1399 20:13
توسعه یافته توسط مارال وب