برنامه ارتباطی چیست؟

برای نظر دادن اولین باش!
29 آذر
برنامه ارتباطی چیست؟

برنامه ارتباطی

هر سازمانی برای دستیابی به اهداف تعیین شده، ناگزیر به برقراری ارتباط با دیگران است. اینکه مخاطبان سازمان چه کسانی هستند و چگونه باید با آنها ارتباط برقرار کرد تا به اهداف دست یافت و چگونگی زمانبندی ارتباطات و کیفیت آن، همه، در برنامه ارتباطی مستند، مکتوب و طراحی شده سازمان دیده می شود.

برنامه ارتباطی نوعی علم و هنر برای برقراری ارتباطات موثر با مخاطبان و مشتریان است. باید بتوانیم در زمان و مکان مناسب با مخاطب مناسب ارتباط برقرار کنیم.

در سند برنامه ریزی ارتباطی باید اهداف، ابزار، روش ها و سازوکارهای ارتباطی، محدودیت ها و در کل همه چیز مشخص شوند. توسعه و بهبود محصولات و خدمات، آموزش و فرهنگ سازی، جمع آوری اطلاعات، رسیدگی به شکایات، ارائه گزارش و ... از جمله اهداف یک برنامه ارتباطی است. برنامه ارتباطی باید به صورت سالیانه در کنار سایر برنامه های سازمان قرار گیرد و بودجه معین برای آن در نظر گرفته شود.

مزایا بهره مندی از برنامه ارتباطی

وجود یک برنامه ارتباطی، باعث می شود در کارهای روزانه تمرکز بیشتری داشته باشیم و طبق نقشه راه به پیش برویم. برنامه ارتباطی در تعیین اولویت ها به ما کمک می کند و باعث افزایش نظم پذیری می شود. از طرفی، برنامه های اجرایی مدیران و کارشناسان در سازمان را پشتیبانی می کند. از احساس ضعف و سستی جلوگیری کرده و کمک می کند افراد وظایف خود را به آخرین لحظات واگذار نکنند.

 

گامهای ارائه برنامه ارتباطی

گام های ارائه یک برنامه ارتباطی موثر عبارتند از:

  • تهیه یک چارچوب تحقیق ارتباطی و ارزیابی برنامه فعلی
  • تعریف و شناسایی اهداف
  • شناسایی مخاطب
  • شناسایی مقصد
  • تعریف ابزار
  • تهیه یک جدول زمانبندی کاری

 

نظر دادن

از پر شدن تمامی موارد الزامی ستاره‌دار (*) اطمینان حاصل کنید. کد HTML مجاز نیست.

تهران ، خ کارگر شمالی ، کوچه اشراقی ، خیابان هئیت ، ساختمان گرد آفرید، پارک علم و فناوری دانشگاه تربیت مدرس تهران، پ 15 شماره تماس : 02166582371

درباره ما

امروزه بهره گیری از فناوری اطلاعات در امر یادگیری و یاد دهی یکی از ضرورت های انکارناپذیر است. کاربست فناوری در یادگیری و یاددهی در سطوح مختلف صورت می پذیرد. در آینده کسانی موفق خواهند بود که یاد بگیرند، چگونه یاد بگیرند. روند رشد فناوری اطلاعات و ارتباطات به عبارت دقیق تر فناوری های دانش کاربست آنها در فضاهای یادگیری را اجتناب ناپذیر نموده است. ادامه ..

آمار بازدید

امروز69
دیروز573
این هفته1846
این ماه14381
مجموع261653

30
آنلاین
سه شنبه, 06 اسفند 1398 03:15
توسعه یافته توسط مارال وب