بازار محوری چیست؟

برای نظر دادن اولین باش!
09 آبان
بازار محوری چیست؟

بازارمحوری عبارت است از مفهوم بازاریابی به عنوان فلسفه بازرگانی، که هدایت کننده استراتژی های رقابتی سازمان است.  بازار‌ محوری راجع به این مقوله که محصولات باید تقاضای بازار و تغییر در ترجیحات مصرف کننده را منعکس کنند، بحث می کند.

بازارمحوری به عنوان دیدگاهی یکپارچه، با تعیین توانایی سازمان ها در پیش بینی، واکنش و تبدیل به سرمایه کردن تغییرات محیطی، عاملی است که عملکرد شرکت ها را بهبود می دهد. بازار محوری موجب می شود که شرکت ها بر جمع آوری مداوم اطلاعات مرتبط با نیازهای مشتریان هدف و توانمندی های رقبا و کاربرد این اطلاعات در جهت خلق ارزش برتر برای مشتریان تمرکز کنند. بازار محوری به عنوان شایستگی سازمانی، می تواند عملکرد صادرات را موفق کند. فلسفه بازار محوری بر این اصل استوار است که برای رسیدن به هدف های سازمانی، باید به نیازها و خواسته های بازار توجه داشت و رضایت مشتریان را بیشتر، بهتر و با کارایی بالاتر نسبت به رقبا تامین کرد. با توجه به پیچیدگی و تغییر مداوم شرایط بازار، کسب سریع اطلاعات بازرگانی، رمز موفقیت در بازارهای بین المللی است.

 

منبع: 

دعائي، حبيب‌اله؛ حسيني رباط، منصوره (1389). "تجارت خارجي بازارمحور، روابط بازرگاني بينالملل و عملكرد صادراتي(مطالعة موردي: شركتهـاي صـادراتي شـهر مشـهد ») . مـديريت بازرگاني، دورة2 ،شمارة 6 ، صفحات82-61.

آخرین ویرایش در سه شنبه, 09 آبان 1396 ساعت 08:51

نظر دادن

از پر شدن تمامی موارد الزامی ستاره‌دار (*) اطمینان حاصل کنید. کد HTML مجاز نیست.

تهران ، خ کارگر شمالی ، کوچه اشراقی ، خیابان هئیت ، ساختمان گرد آفرید، پارک علم و فناوری دانشگاه تربیت مدرس تهران، پ 15 شماره تماس : 02166582371

درباره ما

امروزه بهره گیری از فناوری اطلاعات در امر یادگیری و یاد دهی یکی از ضرورت های انکارناپذیر است. کاربست فناوری در یادگیری و یاددهی در سطوح مختلف صورت می پذیرد. در آینده کسانی موفق خواهند بود که یاد بگیرند، چگونه یاد بگیرند. روند رشد فناوری اطلاعات و ارتباطات به عبارت دقیق تر فناوری های دانش کاربست آنها در فضاهای یادگیری را اجتناب ناپذیر نموده است. ادامه ..

آمار بازدید

امروز92
دیروز168
این هفته851
این ماه1358
مجموع323560

16
آنلاین
چهارشنبه, 18 تیر 1399 11:43
توسعه یافته توسط مارال وب