سه نکته مهم برای افزایش اعتماد به نفس

برای نظر دادن اولین باش!
02 مهر
سه نکته مهم برای افزایش اعتماد به نفس

ترس، نا امنی، عدم اعتماد به نفس و مانند آن می تواند بزرگترین موانع برای بسیاری از ما در زندگی باشد. برای غلبه بر این موانع منفی، بسیاری از مردم به رفتارهای ناسالم و یا اجباری روی می آورند.

این رفتارهای نامطلوب ممکن است به طور موقت احساس منفی را خنثی کند، اما آن شما را در مسیر سالم و بی خطر قرار نمی دهد، دارلین هانتر، یک سخنران مشهور و نویسنده پیروزی – توانایی می گوید : یاد بگیرید چگونه چالش های زندگی را به یک نگرش برنده تغییر دهید.

در حالی که برخی از مردم با خرید چیزهای بسیار گران قیمت احساس اعتماد به نفس را در خود ایجاد می کنند، یک راه مقرون به صرفه نیز همان  نتیجه را می دهدکه آن تفکر مثبت است.

هانتر سه مسیر معین زندگی همراه با اعتماد بنفس را ترسیم نمود:

 

۱- کاری را انجام بده که دوست داری

شما حس بزرگ شادی و کمال را هنگامی بدست می اورید که  علاقه مندی های خود را دنبال کنید – چیزی را که دوست دارید انجام دهید حتی اگر برای آن چیزی پرداخت نکنید. علاقه مندی های خود را دنبال کنید و اجازه دهید مهارت های جدیدی در زمینه هایی بدست آورید که شما را به سمت بهتر بودن سوق می دهند و در آن زمینه ها احساس قدرت می کنید.

۲- با خود صادق باشید

مسیر حرفه ای و یا زندگی خود را در  جهت خاصی بر اساس چیزهایی که دوستان و یا اعضای خانواده برای شما می خواهند قرار ندهید.

همچنین تفکر  صادقانه در مورد منابع، مهارت ها و توانایی هایتان همراه با تفکر در مورد آنچه برای حرکت  به جلو برای شما مورد نیاز است لازم می باشد. به نصایح و پیشنهادات افرادی که در حال حاضر, کاری را که شما می خواهید در آینده انجام دهید, انجام می دهند, گوش فرا دهید.

۳- وارد جریان شده و انعطاف پذیر باشید

وقتی که اهداف و رویاهای خودتان را مشخص نمودید، نباید پوست نازک باشید. شما باید قوی و با اراده باشید و با عزم راسخ آنچه را که می خواهید بدست آورید .

 

منبع:  مجله بازاریابی شبکه‌ای

نظر دادن

از پر شدن تمامی موارد الزامی ستاره‌دار (*) اطمینان حاصل کنید. کد HTML مجاز نیست.

تهران ، خ کارگر شمالی ، کوچه اشراقی ، خیابان هئیت ، ساختمان گرد آفرید، پارک علم و فناوری دانشگاه تربیت مدرس تهران، پ 15 شماره تماس : 02166582371

درباره ما

امروزه بهره گیری از فناوری اطلاعات در امر یادگیری و یاد دهی یکی از ضرورت های انکارناپذیر است. کاربست فناوری در یادگیری و یاددهی در سطوح مختلف صورت می پذیرد. در آینده کسانی موفق خواهند بود که یاد بگیرند، چگونه یاد بگیرند. روند رشد فناوری اطلاعات و ارتباطات به عبارت دقیق تر فناوری های دانش کاربست آنها در فضاهای یادگیری را اجتناب ناپذیر نموده است. ادامه ..

آمار بازدید

امروز61
دیروز573
این هفته1838
این ماه14373
مجموع261645

24
آنلاین
سه شنبه, 06 اسفند 1398 02:47
توسعه یافته توسط مارال وب