9 اصل طلایی برای ایجاد یک تجارت موفق

برای نظر دادن اولین باش!
16 شهریور
9 اصل طلایی برای ایجاد یک تجارت موفق

امروز برای موفق شدن در یک کار و تجارت، باید انعطاف‌پذیر باشید، برنامه‌ریزی خوب داشته باشید و مهارتهای سازمانی را بدانید. خیلی افراد با این فکر کاری را شروع می‌کنند که با روشن کردن کامپیوترها یا باز کردن در شرکت‌شان، پول پارو خواهند کرد. اما واقعیت این است که پول درآوردن خیلی سخت‌تر از آن چیزی است که فکر می‌کنید. به همین دلیل باید برای برنامه‌ریزی وقت بگذارید تا موفق شوید. نکات زیر از برایان تریسی می‌تواند کمکتان کند:

1 .سازماندهی داشته باشید

برای موفق شدن در کاری باید سازماندهی داشته باشید. سازماندهی به شما کمک میکند کارها را تکمیل کنید و طبق برنامه پیش روید. یک راه خوب برای این کار این است که یک لیست برنامه روزانه داشته باشید و جلوی هر کاری را که انجام می‌شود، یک تیک بزنید. این کار مطمئنتان میکند که چیزی را فراموش نکنید و همه کارها را یک به یک انجام دهید.

 

2 .جزئیات را ثبت کنید

همه تجارت‌های موفق جزئیات را ثبت می‌کنند. با ثبت گزارشات دقیق و جزئی، می‌فهمید که کارتان در چه وضعیت مالی قرار دارد و با چه چالش‌های احتمالی روبه‌رو خواهد شد. فقط دانستن این، وقت الزم برای ایجاد استراتژی‌هایی برای غلبه بر موانعی که ممکن است از موفقیت و پیشرفت کارتان جلوگیری کند، فراهم میکند.

 

3 .رقبایتان را تحلیل کنید

رقابت، سازنده بهترین نتایج است. برای موفق شدن نباید از مطالعه کردن و درس گرفتن از رقبایتان بترسید. ممکن است آنها کاری درست انجام میدهند که میتوانید برای درآوردن پول بشتر در تجارتتان از آن استفاده کنی.

 

4 .ریسکها و پاداشها را بشناسید

رمز موفق شدن این است که ریسک‌های حساب شده بکنید تا به رشد کارتان کمک کند. سوال خوبی که می‌توانید بپرسید این است که، چه معایبی دارد؟اگر بتوانید به این سوال پاسخ دهید، میفهمید که در بدترین حالت چه اتفاقی خواهد افتاد. این اطلاعات به شما کمک میکند بتوانید ریسکهای حساب شده‌ای بکنید، که میتواند پاداشی عالی برای تجارتتان داشته باشد.

 

5 .خالق باشید

همیشه به دنبال راه‌هایی برای ارتقای کارتان باشید تا آن را در بین رقبا متمایز و برجسته کنید. باید درک کنید که شما همه چیز را نمی‌دانید و باید از ایده‌ها و نگرش‌های جدید برای کارتان استقبال کنید.

 

6 .متمرکز باشید

اینکه کار یا تجارتی را شروع کرده‌اید به این معنی نیست که فوراً به پول خواهید رسید. زمان میبرد که مردم شما را بشناسند، به همین علت باید روی رسیدن به اهداف کوتاه مدت خود تمرکز کنید و بگذارید بقیه اتفاقات به موقع خود روی دهد.

 

7 .آماده فداکاری باشید

شروع یک کار جدید سخت است اما وقتی درها را باز کردید، کارتان شروع شده است. در بسیاری از موارد، باید خیلی بیشتر از زمانی که برای بقیه کار میکردید زمان بگذارید. درعوض باید فداکاری کنید، مثال: مجبور میشوید وقت کمتری را صرف خانواده و دوستانتان کنید تا موفق شوید.

 

8 .خدماتی عالی ارائه دهید

تجارتهای موفق زیادی هستند که فراموش میکنند ارائه خدمات عالی به مشتریان اهمیت زیادی دارد. اگر شما خدمات بهتری را به مشتریانتان ارائه کنید، آنها تمایل بیشتری برای مراجعه به شما خواهند داشت تا به رقبایتان.

 

9 .استوار و ثابتقدم باشید

ثبات قدم، رمز پول درآوردن در یک کار است. باید هر روز برای موفق شدن پشتکار داشته باشید. این عادتهای مثبتی در طولانی مدت ایجاد میکند که کمکتان میکند به مرور زمان سود ببرید.

نتیجه‌گیری : شروع و اداره یک کار موفق میتواند سخت و درعین حال سودآور باشد. موفقیت نیاز به تمرکز، نظم و ثبات قدم دارد. اما موفقیت نه تنها یک شبه ایجاد نمی‌شود بلکه نیاز به تمرکز طولانی مدت دارد و باید در موقعیت‌های چالش‌انگیز و دشوار، پشتکار و استواری لازم را داشته باشید.

 

 

برایان تریسی، 1386، روانشناسی فروش. نشریه داخلی مدیریت کارآفرینی. شماره 4. زمستان 93

 

 

نظر دادن

از پر شدن تمامی موارد الزامی ستاره‌دار (*) اطمینان حاصل کنید. کد HTML مجاز نیست.

تهران ، خ کارگر شمالی ، کوچه اشراقی ، خیابان هئیت ، ساختمان گرد آفرید، پارک علم و فناوری دانشگاه تربیت مدرس تهران، پ 15 شماره تماس : 02166582371

درباره ما

امروزه بهره گیری از فناوری اطلاعات در امر یادگیری و یاد دهی یکی از ضرورت های انکارناپذیر است. کاربست فناوری در یادگیری و یاددهی در سطوح مختلف صورت می پذیرد. در آینده کسانی موفق خواهند بود که یاد بگیرند، چگونه یاد بگیرند. روند رشد فناوری اطلاعات و ارتباطات به عبارت دقیق تر فناوری های دانش کاربست آنها در فضاهای یادگیری را اجتناب ناپذیر نموده است. ادامه ..

آمار بازدید

امروز102
دیروز480
این هفته1955
این ماه6331
مجموع148957

12
آنلاین
چهارشنبه, 29 خرداد 1398 05:53
توسعه یافته توسط مارال وب