امنیت کارکنان در فضای وب

14 آبان
امنیت کارکنان در فضای وب
پرسنل IT درون سازمان فقط قادر هستند امنیت شبکه‌ی کمپانی شما را حفظ کنند. اگرچه سازمان‌دهی نرم‌افزار ضدبدافزار برروی کامپیوترهای کمپانی و ارتقای روش‌های مرتبط با آن به کار زیادی نیاز دارد اما وقتی موضوع استفاده از این روش‌ها به میان می‌آید کارکنان مسئولیت زیادی به عهده دارند. ما در این مقاله به بیان توصیه‌هایی در این زمینه می‌پردازیم.

تمام برنامه‌ها،  شامل نرم‌افزار امنیتی و مرورگرهای وب را وصله بزنید و روزآمد کنید

حتی بهترین نرم‌افزارها نیاز به روزآمد شدن دارند تا مجرمان سایبری را از ایجاد havoc برروی سیستم‌های کارکنان شما برحذر دارند.  تیم IT مسئول نگهداری شبکه و حصول اطمینان از این نکته که updateها به درستی انجام می‌شوند هستند اما کارکنان نیز باید با نصب این updateها برروی سیستم‌های خود به این روند کمک کنند.

مراقب ضمائم ایمیل ها باشید

باز کردن یک ضمیمه که حامل بدافزار است راهی ساده برای آلوده شدن کامپیوتر شما به فایل‌های مشکوک است.  هر بار که یک ای‌میل با یک ضمیمه دریافت می‌کنید،  باید بررسی کنید آیا با ارسال‌کننده آشنا هستید و سپس ببینید آیا آدرس ای‌میل با ارسال‌کننده هماهنگ است یا خیر.  به عنوان مثال،  اگر یک پیام ای‌میل به شما بگوید باید یک لینک مشکوک را باز کنید،  این ای‌میل احتمالا یک اسپم است.  به همین ترتیب،  مادربزرگ شما قرار نیست یک ای‌میل به شما ارسال کند و از شما بخواهد عکس‌هایی مشکوک را باز کنید،  بنابراین شما می‌توانید مطمئن باشید که این ای‌میل نیز یک اسپم است.

از کلیک کردن برروی لینک‌های نامشخص خوددداری کنید

ضمائم و لینک‌های مشکوک ای‌میل‌ها معمولا اسپم هستند. اغلب اوقات،  لینک‌های بد حتی در درون خود ای‌میل قرار می‌گیرند زیرا می‌توانند شما را به وب‌سایتی که ظاهرا قانونی است هدایت کنند و شما را ترغیب به وارد کردن شماره‌ی کارت اعتباری یا کلمه‌ی عبور و نام کاربری‌تان کنند.

از ابزار امنیتی که در دسترس‌تان قرار دارد استفاده کنید

اگر نرم‌افزار امنیتی شما در مورد یک ویروس بالقوه یا سایت مشکوک به شما هشدار می‌دهد،  آن را نادیده نگیرید.  بسیاری از مرورگرهای وب می‌توانند آیکون‌ها یا سایر نشانه‌ها را در نوار آدرس خود نشان دهند که به مشخص کردن امنیت یا عدم امنیت وب‌سایتی که بازدید می‌کنید کمک کند.  اگر شما در مورد میزان اعتبار یک سایت مطمئن نیستید،  به دنبال یک آیکون ایمنی (اغلب تصویری از یک padlock) در کنار URL نوار آدرس یا https در URL که نشان‌دهنده‌ی استفاده‌ی سایت از رمزگذاری SSL‪(Secure Socket Layer)‬ است باشید.  اگر شما بخواهید از یک سایت خطرناک بازدید کنید برخی از مرورگرها در عین حال به شما هشدار می‌دهند و قبل از نمایش آن صفحه از شما درخواست مجوز می‌کنند.

از رسانه‌ی شخصی برروی کامپیوترهای کاری استفاده نکنید

اگرچه استفاده از یک درایو Flash مشابه برای ذخیره‌سازی و انتقال فایل‌ها بین کامپیوترهای خانگی و کاری‌تان روشی آسان و متقاع‌کننده به شمار می‌رود،  بهترین کار این است که رسانه‌ها و فایل‌های شخصی خود را از کامپیوترهای کاری جدا کنید.  اگر یک فلش یا رسانه‌ی دیگری دارید که بدون آگاهی شما به ویروس آلوده شده باشد،  در نتیجه اتصال آن وسیله به کامپیوتر شما به طور بالقوه روشی سریع برای آلوده شدن تمام سیستم‌های درون کمپانی محسوب می‌شود. 

 

منبع: بزرگراه رایانه

خواندن 210 دفعه آخرین ویرایش در یکشنبه, 14 آبان 1396 ساعت 09:35

نظر دادن

از پر شدن تمامی موارد الزامی ستاره‌دار (*) اطمینان حاصل کنید. کد HTML مجاز نیست.

تهران ، خ کارگر شمالی ، کوچه اشراقی ، خیابان هئیت ، ساختمان گرد آفرید، پارک علم و فناوری دانشگاه تربیت مدرس تهران، پ 15 شماره تماس : 02166582371

درباره ما

امروزه بهره گیری از فناوری اطلاعات در امر یادگیری و یاد دهی یکی از ضرورت های انکارناپذیر است. کاربست فناوری در یادگیری و یاددهی در سطوح مختلف صورت می پذیرد. در آینده کسانی موفق خواهند بود که یاد بگیرند، چگونه یاد بگیرند. روند رشد فناوری اطلاعات و ارتباطات به عبارت دقیق تر فناوری های دانش کاربست آنها در فضاهای یادگیری را اجتناب ناپذیر نموده است. ادامه ..

آمار بازدید

امروز387
دیروز663
این هفته1685
این ماه12343
مجموع240552

43
آنلاین
دوشنبه, 30 دی 1398 14:13
توسعه یافته توسط مارال وب