آموزش کسب و کار یک میلیاردی در یک سال

14 تیر
آموزش کسب و کار یک میلیاردی در یک سال

این یکی از معروف ترین جملاتی است که تقریبا تمام افراد ثروتمند دنیا با آن موافقند، فقط یک میلیارد اول بدست آوردنش سخت است میدانید چرا؟

شما پنچ مرحله برای ساختن یک کسب و کار میلیاردی که توسط کارآفرینان بزرگ دنیا بارها امتحان شده و نتیجه داده است را یاد بگیرید.

پس اگر 

میخواهی از طریق کارآفرینی یک کسب و کار میلیاردی راه اندازی کنید 

کسبو کار خودتان را توسعه هید و تبدیل به یک کسب وکار میلیاردی کنید

بتوانید تشخیص دهید چرا کسب و کارهای دیگران رشد نمی کند.

این مطلب برای شماست:

 

 

قدم اول: یک بازار رو به رشد پیدا کنید

یکی از آسان ترین و سریعترین راه های ساخت کسب وکارهای میلیاردی، ورود به بازارهای رو به رشد است، زیرا این بازارها، با رشد خود، درآمد شما را نیز افزایش می دهند

اما از طرفی دیگر، اگر در بازارهای قدیمی و سنتی وارد شوید، نه تنها با گذشت زمان درآمد شما خیلی سخت افزایش پیدا خواهد کرد، بلکه احتمال شکست شما نیز به مراتب بیشتر است.

بازارهای رو به رشد مثلا بازار اپلیکیشن های موبایل بازارهای نوظهوری هستند که تقاضا به شدت زیاد است و عرضه آن به نسبت خیلی کم است، پس شانس زیادی دارید در این بازارها موفق باشید 

در دهه اخیر اکثر ثروتمنداد در حوزه IT فضا و موبایل بوده اند... پس منتظر چی هستید؟

 

 

قدم دوم: از اول به صورت نقد کار کنید

دوران چک و سفته و حساب های دفتری به پایان رسیده، شما در عصر حاضر نمی توانید نقد بخرید و نسیه بفروشید این اشتباهی است که اکثر کسب وکارها را به سمت پرتگاه شکست هدایت می کند. 

شما نمی توانید یک کسب و کار راه اندازی کنید و به امید یک روزی که معلوم نیست کی از راه برسد، به فکر سودآوری و برگشت سرمایه تان باشید. از همان بدو شروع، باید مشخص کنید از چه راهی و به چه میزان قرار است درآمد داشته باشید و از همه مهمتر :

آنچه را که فکر می کنید، بنویسید...مهم نیست اگر بعدا اشتباه باشد، مهم این است فعلا یک برنامه برای اجرا دارید، بعدا در صورت اشتباه بودن یک برنامه به مراتب ویرایش آن راجت تر است از از نو نوشتن.

 

 

قدم سوم: بهترین باشید

آیا میدانید 80 درصد شرکت هایی که درآمد زیان ده دارند، محصولات معمولی بازار را تولید می کنند؟

این شرکت ها فکر می کنند فقط قرار است تولید کنند، اما به چه قیمتی؟

اگر میخواهید خیلی خلیی خیلی سریع تر از رقیبانتان به موفقیت برسید، بهتر است از همان ابتدا ورودتان به بازار، محصولات یا خدماتتان تعجب مشتریانتان را برانگیزد. طوری که مشتری بیشتر از چیزی که نسبت به پولش دریافت می کند، تعجب کند. 

از کجا بدانید که محصول شما خوب است یا عالی؟

خیلی ساده، از مشتری بپرسید... در خانه یا شرکت ننشینید و ساعت ها فکر کنید بهترین محصولی که میتوانید تولید کنید چیست، بروید بیرون و از مشتری هایتان سوال کنید، از آنها نظر بپرسید و چیزی تولید کنید که آنها نیاز دارند، نه چیزهایی که میتوانید یا شما دوست دارید.

 

قدم چهارم: بهترین ها را استخدام کنید 

بعد از ورود به بازار، تعیین روند درآمدزایی و تولید محصولاتی که مشتری می خواهد، از این به بعد شما باید بر روی کسب وکارتان کار کنید، نه در کسب و کارتان.

یعنی اینکه، کارهایی که فکر می کنید میتوانید به دیگران محول کنید را با استخدام افراد مورد نظر، بار مسئولیت را از دوش تان بردارید و شما برروی کارهایی مهم تری تمرکز کنید.

رساندن یک کسب و کار به ارزش یک میلیارد تومان در سال رقم بالایی است، اما شما به تنهایی از عهده آن برنخواهید آمد، نیاز به کارمند و کارگر دارید. برای این منظور دو گزینه پیش رو دارید: استخدام کارمند با حقوق و مهارت های کم، استخدام کارمند با حقوق و مهارت بالا

می دانید افراد ثروتمند کدام گزینه را انتخاب می کنند؟

بله گزینه دوم، میدانید چرا؟ چون صاحبان کسب و کارهای میلیاردی، مدیران درجه یک استخدام می کنند و مدیران درجه یک کارمندان درجه یک استخدام می کنند و کارمندان درجه یک، یک شرکت را تبدیل به یک کسب و کار درجه یک با درآمد میلیاردی می کنند.

اما اگر صاحبان کسب و کارها مدیران درجه دو استخدام کنند، مدیران درجه دو بدون شک کارمندان درجه سه استخدام خواهند کرد زیرا احساس رقابت برای از دست دادن شغل شان آنها را نگران می کند و کارمندان درجه سه، نه تنها به اندازه کارمندان درجه یک کار نمی کنند، بلکه بازده فوق العاده پایینی دارند، پس انتظار نداشته باشید کسب و کار شما رشد زیادی داشته باشد. 

 

قدم پنجم: داده ها را مصرف کنید

خب، حالا که کارمندهای درجه یک هم استخدام کردید، کار شما در شرکت چیست؟ مصرف داده ها

بله، شما از این به بعد باید داده ها را جمع آوری کنید و از آنها استفاده کنید. 

لیست مشتریان روزانه، هفتگی، ماهانه، سالیانه، مقدار خرید برای هر مشتری، تعداد دفعات هر بار خرید، نسبت رشد هفتگی، ماهیانه، سالیانه به نسبت هزینه تبلیغات و ... را باید محاسبه کنید. 

هر چقدر می توانید باید نسبت بگیرید.

نسبت مشتریان احتمالی به زنگ های زده شده، نسبت سود به محصولات و ...

شما باید دقیقا محصولات پرسودتان را شناسایی کنید، کارمندان پرفروشتان را پیدا کنید و کانال های درآمدزایی شرکتتان را پیدا کنید و بر آنها تمرکز کنید، شما نباید شخصا کار کنید، باید پیدا کنید جاهایی را که سودآور هستند و افرادی را در آنجاها قرار دهید تا تولید سود کنند. 

و در آخر شاید هیچکدام از این 5 قدم در دفعه اول استفاده جواب ندهد، اما مهم نیست. چیزی که مهم است داشتن یک مسیر در راه کارآفرینی تان است، شما اگر ندانید به کجا میخواهید برسید، چه فرقی می کند از کدام مسیر بروید؟

 

 

 

منبع: وب سایت کارآفرینان جوان

خواندن 680 دفعه
تهران ، خ کارگر شمالی ، کوچه اشراقی ، خیابان هئیت ، ساختمان گرد آفرید، پارک علم و فناوری دانشگاه تربیت مدرس تهران، پ 15 شماره تماس : 02166582371

درباره ما

امروزه بهره گیری از فناوری اطلاعات در امر یادگیری و یاد دهی یکی از ضرورت های انکارناپذیر است. کاربست فناوری در یادگیری و یاددهی در سطوح مختلف صورت می پذیرد. در آینده کسانی موفق خواهند بود که یاد بگیرند، چگونه یاد بگیرند. روند رشد فناوری اطلاعات و ارتباطات به عبارت دقیق تر فناوری های دانش کاربست آنها در فضاهای یادگیری را اجتناب ناپذیر نموده است. ادامه ..

آمار بازدید

امروز59
دیروز480
این هفته1912
این ماه6288
مجموع148914

14
آنلاین
چهارشنبه, 29 خرداد 1398 04:40
توسعه یافته توسط مارال وب