مدیران پیشگام

24 اسفند
مدیران پیشگام

یک راهبرد کلیدی برای مدیران پیشگام (2017)

به نظر می‌رسد که زمان آن رسیده که روش مدیریتی خود را تغییر دهید. استفاده از روش‌های سنتی مدیریت در انواع کسب و کارها چه کوچک و چه کسب و کارهای بزرگتر مانند سازمان و یا شرکت‌های بزرگ یکی از بزرگترین موانع موفقیت است و باعث حذف و یا کند شدن پیشرفت می‌شود. در ادامه قصد داریم شما را با یک راهکار بسیار مهم آشنا کنیم که با استفاده از آن بسیاری از دغدغه‌های روزانه خود را که مانع پیشبرد بسیاری از فعالیت‌ها در کسب و کارتان می‌شود، رفع خواهد شد:

صحبت‌ها و جلساتی که بین مدیران  و کارمندان  به عنوان عوامل مهم در موفقیت و یا شکست در روند کار است.

موفقیت یک سازمان و یا به طور کلی کسب و کارها به توانایی بروز و استفاده از خلاقیت کارمندان بستگی دارد. شما به عنوان مدیر در هر سطح مدیریتی باید از سرمایه انسانی خود استفاده بهنیه را داشته باشید. بکارگیری این فرصت‌های خلاقانه در کار است که روحیه همکاری را افزایش می‌دهد و راه را برای صحبت و مکالمات بیشتر مدیران و کارمندان باز می‌کند.

پس می توان این نکته را مدنظر داشت که بسیاری ازمدیران شرکت‌های موفق در جهان به دنبال تشویق، بهبود و استفاده موثر از نتایج مکالمات و جلساتی که با کارکنان خود دارند هستند.

نکته این جاست که باید به عنوان مدیر سازمان، شرکت و یا کسب و کار خود گفتگوهای سازنده ای را با کارکنان داشته باشید و از طریق این جلسات و گفتگوها راه کاری برای حل مشکلات فعلی کاری خود بیابید. این شما هستید که باید مسیری برای استفاده از خلاقیت کارکنان خود را بیابید.

در ادامه به  چند شرکت در جهان  که از راهکار تعامل سازنده با کارکنان خود توانسته‌اند از مشکلات کسب و کار خود فرار کنند، اشاره می کنیم:

  • جنرال الکتریک :General electric: مدیران، آمارهای ناموفق شرکت را به کارکنان تلنگروار می‌گفتند و راه را برای ارسال بازخورد از کارکرد و نقاط ضعف مدیران بازگذاشتند. یعنی کارمندان می‌توانند نقطه نظرات خود را راجع به ضعف عملکرد مدیران را به راحتی با آنها در جلسات مختلف بیان کنند، این تعامل و ایجاد فضایی برای صحبت کارکنان کمک موثری برای این شرکت بوده است.

شما هم می توانید با برگزاری جلساتی با کارکنان، نظراتشان را نسبت به ضعف‌هایی که در مراحل اجرایی یک پروژه حس کرده‌اند، بشنوید. با این کار هم اعتمادسازی و احساس مسئولیت را در بین کارمندان خود پررنگ کنید و هم به آنها این فرصت را می دهید که برای مشکلات احتمالی در آینده با خلاقیت و پشتکار بیشتری تلاش کنند.

  • Ryan: مدیر یک شرکت مالیاتی با قدمت بیش از دو دهه در شمال آمریکا. این شرکت کار خود را از سال 2008 با یک تکنیک ساده متحول ساخت: خلاصی از میزان تعطیلات و ساعات کاری مشخص برای کارکنان؛ این توافق بین مدیران و کارکنان باعث شد آنها در زمان هایی که در سرکار هستند، با بهره‌وری بیشتری کار کنند. از طرفی شما به عنوان مدیر به آنها نشان می‌دهید که برای آنها نیز ارزش قائلید. با جلسات متعدد و سازنده‌ی مدیران و کارکنان، معیارهایی مناسبی برای عملکرد مناسب و توسعه اهداف خاص ایجاد شد. کلید موفقیت این شرکت شفافیت در ارتباطات و مکالماتی است که به طور منظم برگزار می شود.

 

شما نیز می توانید با توجه به نوع کسب و کار تعاملات سازنده‌ای را با کارکنان خود داشته باشید و از این طریق به بهبود کسب و کار خود کمک کنید. اگر بتوانید فضایی را برای کارکنان خود ایجاد کنید که بتوانند از تمام توان خود استفاده کنند، شک نکنید که می‌توانید کسب و کار خود را متحول کنید.

 


 

خواندن 153 دفعه آخرین ویرایش در سه شنبه, 24 اسفند 1395 ساعت 11:58

نظر دادن

از پر شدن تمامی موارد الزامی ستاره‌دار (*) اطمینان حاصل کنید. کد HTML مجاز نیست.

تهران ، خ کارگر شمالی ، کوچه اشراقی ، خیابان هئیت ، ساختمان گرد آفرید، پارک علم و فناوری دانشگاه تربیت مدرس تهران، پ 15 شماره تماس : 02166582371

درباره ما

امروزه بهره گیری از فناوری اطلاعات در امر یادگیری و یاد دهی یکی از ضرورت های انکارناپذیر است. کاربست فناوری در یادگیری و یاددهی در سطوح مختلف صورت می پذیرد. در آینده کسانی موفق خواهند بود که یاد بگیرند، چگونه یاد بگیرند. روند رشد فناوری اطلاعات و ارتباطات به عبارت دقیق تر فناوری های دانش کاربست آنها در فضاهای یادگیری را اجتناب ناپذیر نموده است. ادامه ..

آمار بازدید

امروز64
دیروز480
این هفته1917
این ماه6293
مجموع148919

16
آنلاین
چهارشنبه, 29 خرداد 1398 04:48
توسعه یافته توسط مارال وب